logo
  • ul. Husarii 11 B, 02-951 Warszawa
  • 22 651-84-09
  • biuro@ortotrading.com.pl

(Polska)

specjalista ortodoncji

 

Per aspera ad astra: zdobywanie wprawy we wszczepianiu mini-implantów.

Zakotwienie szkieletowe jest stosowane w ortodoncji od szeregu lat i cieszy się coraz większą popularnością, więc problem ich stabilności jest intensywnie badany
w wielu ośrodkach na całym świecie. Dzięki temu wyłoniono szereg czynników, które wpływają na skuteczność wszczepiania mini-implantów ortodontycznych, ale nadal – w tym aspekcie – mało wiadomo o znaczeniu doświadczenia operatora.

W związku z tym postanowiliśmy zbadać 100 pacjentów leczonych przez dwóch lekarzy ortodontów, którzy u każdego pacjenta stosowali mini-implanty ortodontyczne  jako zakotwienie bezpośrednie do retrakcji całego uzębienia szczęki lub sześciu przednich zębów górnych po ekstrakcji pierwszych zębów przedtrzonowych. Wszystkie mini-implanty umieszczali tą samą metodą, a swój odsetek stabilności podawali poczynając od pierwszego wszczepu.

Uzyskane dane poddano obliczeniom statystycznym w celu określenia korelacji między wzrastającym doświadczeniem operatora a odsetkiem powodzeń /niepowodzeń oraz stwierdzenia czy i – jeśli tak, – po jakiej liczbie wykonanych zabiegów pojawia się plateau wykresu powodzeń. Wyniki pozwalają przewidzieć, po jakiej liczbie zabiegów ortodonta może osiągnąć wystarczająco wysoki odsetek stabilnych mini-implantów. Pomoże to starannie zaplanować cykl kształcenia lekarzy pragnących posługiwać się tą metodą wzmacniania zakotwienia.

 

Curriculum Vitae

Ukończył Wydziału Stomatologii Akademii Medycznej we Wrocławiu w 2004 roku.

W roku 2007 na tej samej uczelni obronił pracę doktorską pod tytułem „Badania właściwości mechanicznych drutów ortodontycznych po ich stosowaniu w środowisku jamy ustnej”. W międzyczasie ukończył specjalizację z ortodoncji. Obecnie pracuje jako adiunktw Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Uczestnik wielu kursów specjalistycznych z dziedziny ortodoncji oraz autor ponad czterdziestu wystąpień i doniesień zjazdowych oraz artykułów w czasopismach specjalistycznych, m.in.  Angle Orthodontist czy European Journal of Orthodontics.

Swoją działalność naukową kontynuuje skupiając uwagę wokół wykorzystania zakotwienia szkieletowego w terapii ortodontycznej, zagadnień biomechaniki ortodontycznej oraz na leczeniu ortopedycznym pacjentów rosnących.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zapoznaj się z pełną ofertą