logo
  • ul. Husarii 11 B, 02-951 Warszawa
  • 22 651-84-09
  • biuro@ortotrading.com.pl

(ZEA)

specjalista ortodoncji

 

Przewidywalne efekty dystalizacji zębów trzonowych szczęki z użyciem miniimplantów ortodontyczncyh w leczeniu wad klasy II

Dystalizacja trzonowców szczęki jest jedną z metod w leczeniu wad zgryzu klasy II. Standardowe aparaty do korekty klasy II takie jak aparat Pendulum, Distal Jet i aparaty zewnątrzustne wykorzystują jako zakotwienie zęby oraz błonę śluzową z przylegającą do niej kością. Problemy związane z użyciem wymienionych aparatów to przede wszystkim utrata zakotwienia oraz zależność od dobrej współpracy pacjenta. W celu eliminacji lub minimalizacji utraty zakotwienia w ostatniej dekadzie zaprezentowanych zostało wiele nowych systemów. Wprowadzenie do ortodoncji tymczasowego zakotwienia szkieletowego odnowiło spojrzenie na biomechanikę leczenia oraz umożliwiło osiąganie przewidywalnych efektów bez działań ubocznych.

Wykład dotyczyć będzie tymczasowego zakotwienia szkieletowego z użyciem mini-implantów wszczepionych w wyrostek zębodołowy i podniebienie, a także wykorzystania miniśrub jako elementu wspomagającego leczenie aparatami takimi jak Distal Jet czy pendulum. Przedstawiona zostanie koncepcja leczenia z wykorzystaniem zakotwienia absolutnego. Prezentacja skupiona będzie na aspektach diagnostycznych
i biomechanicznych oraz strategiach mających ograniczyć efekty uboczne. Omówione zostaną również tematy dotyczące poziomi sił, wymagań dotyczących zakotwienia, efektów na drugie i trzecie zęby trzonowe oraz mechaniki leczenia po zakończeniu dystalizacji trzonowców.


Cele dydaktyczne:

Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat:

  • Niezależnych od współpracy pacjenta technik dystalizacji zębów trzonowych szczęki z wykorzystaniem zakotwienia absolutnego i użyciem miniśrub w okolicy wyrostka zębodołowego i podniebienia
  • Lokalizacji miniśrub, technik wszczepiania oraz aplikacji siły w celu dystalizacji zębów trzonowych szczęki, retrakcji zębów przedtrzonowych, kłów i siekaczy
  • Rozwiązań ograniczających efekty niepożądane, mechaniki po zakończeniu dystalizacji, a także fazy finishingu

Curriculum Vitae

Specjalista ortodonta, Profesor w dziedzinie ortodoncji, BDS (Hons.), MDS, Certificate in Orthodontics (USA), FDS RCS (Edinburgh), FDS RCPS (Glasgow), M Orth. RCS (Edinburgh) FACD, FICD Diplomate, Indian Board of Orthodontics

Dr Ramesh Sabhlok otrzymał tytuł dentysty z wyróżnieniem i specjalizację z zakresu ortodoncji na Wydziale Stomatologicznym King George’s Medical College, University of Lucknow w Indiach. Uprawnienia specjalisty ortodonty zdobył również w School of Dentistry, University of Louisiana, Nowym Orleanie w USA.
Jest członkiem Royal College of Surgeons, Edinburgh(FDS RCS Ed), Royal College of Surgeons, Glasgow(FDS RCPS), ekspertem Royal College of Surgeons; Edinburgh (M.ORTH RCS Ed) i Indian Board of Orthodontics.  Został nagrodzony stypendium WHO i odbywał zaawansowane szkolenia ortodontyczne w School of Dentistry, University of Louisiana w Nowym Orleanie, School of Dentistry University w Michigan, Ann Arbor oraz College of Dentistry, University w Illinois, w Chicago.

Obejmował posady wykładowcy i klinicysty w Indiach, Libii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez ostatnie 30 lat. Był konsulatem w dziedzinie ortodoncji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez ostatnie dwie dekady. Od roku 2010 prowadzi prywatną praktykę w Dubaju.

Dr Sabhlok w szczególności interesuje się skutecznym i wydajnym wykorzystaniem współczesnych aparatów ortodontycznych, sterowaniem wzrostem z użyciem aparatów czynnościowych oraz leczeniem bezekstrakcyjnym. Przez ostatnie 37 lat stosował w leczeniu wyłącznie zamki z preskrypcją, od 18 lat jest aktywnie zaangażowany w filozofię MBT.

Dr Sabhlok był międzynarodowym redaktorem  w Journal of Indian Orthodontic Society. Był głównym wykładowcą na wielu seminariach, sympozjach, kursach i  konferencjach o zasięgu krajowym i zagranicznym z zakresu ortodoncji i stomatologii. Opublikował również liczne artykuły oraz jest członkiem komitetów naukowych wielu instytucji.

Jest aktywnym członkiem wielu międzynarodowych stowarzyszeń ortodontycznych i stomatologicznych takich jak: American Association of Orthodontists, American College Of Dentists, International College of Dentists, Academy of Dentistry International. Brał aktywny udział w założeniu stowarzyszenia ortodontycznego  w ZEA.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zapoznaj się z pełną ofertą